This is Photoshop's version  of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.uci elit consequat ipsutis sem nibh id elituci elit consequat ipsutis ...

Contact us

Eighth Avenue 487, New York 
Phone: +387643932728
Phone: +387123456789

Adaçayı

Adaçayı ile ruhunu temizle, enerjini yükselt

Adaçayının faydalarının bilinirliği çok eski zamanlara dayanmaktadır. 13. yüzyılda adaçayı her derde deva olarak görülüyor ve herkes kendi bahçesinde adaçayı yetiştiriyordu. Kızılderililer adaçayını Yüce Ruhun insanlara verdiği bir hediye olarak görürlerdi. Adaçayının; negatif enerjiyi nötrleyerek hem koruyucu hem de rahatlatıcı bir etkisi vardır. Eskiden adaçayını tütsüleyerek auralar ve evler temizlenirdi, hala spiritüel olarak en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Adaçayının yapraklarında bulunan yağ, yandığı zaman sakinleştirici ve rahatlatıcı bir korku çıkarıp rahatlamaya sebep oluyor ve negatif enerjinin temizliği yapıyor.

Adaçayı antioksidan özelliği ile bir çok hastalığı şifalandırır, özellikle bağışıklık sistemine takviyesi ile sonbahar-kış aylarında daha çok kullanılan bir bitkidir. Acımtırak ve ıtırlı bir kokuya sahip olan adaçayı, sadece hastalıklar için değil, bazı yemeklere koku ve lezzet vermesi için de kullanılır.

Adaçayı, diğer adlarıyla Diş Otu veya Meryemiye, Salvia cinsi kokulu bir bitkidir. Adaçayı içeriğinde bulunan Rozmarinik asit, antioksidan,anti mikrobiyal ve iltihap kurutucu etkilere sahiptir. Bu asidin anti oksidan etkisi E vitamininden daha kuvvetlidir ve damar tıkanıklığı ve kanser riskini azaltır. Rozmarinik asit peptik ülser, eklem iltihabı, katarak, kanser ve bronşial astım tedavisinde kullanılır.