This is Photoshop's version  of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.uci elit consequat ipsutis sem nibh id elituci elit consequat ipsutis ...

Contact us

Eighth Avenue 487, New York 
Phone: +387643932728
Phone: +387123456789

Nar Süsleme

Bolluk Bereket sembolü Nar:

  • Dünya kültür ve dinlerinde; bolluk, bereket ve doğurganlığı temsil eden Nar, tüm bu özellikleriyle sembolik olarak da ön plana çıkıyor.
  • Anadolu nun bilinen en eski kültürlerinden biri olan Hititler de Nar; güzelliğin sembolü olarak kabul görmüş, günümüze kadar gelen nar patlatma adeti ile de eve bereket getireceğine inanılmıştır.
  • Müslümanlıkta ise cennet meyvelerinden biri olarak kabul edilen bu meyve, verimliliği, barış ve huzuru temsil etmiştir.
  • Museviler in kutsal kitaplarında, doğurganlığın ve bolluğun simgesi olarak kabul edilen Narın içindeki 613 adet tanenin, Tevrat taki 613 emire karşılık geldiği düşünülüyor, bu yüzden Roş Aşana bayramında baş köşede yer alır.
  • Hiristiyanlıkta ise, bakire Meryem le özdeşleşir, İsa yı mucizevi bir şekilde doğurduğu için, kapalı bir sandık gibi içinde yüzlerce tohum taşıyan Nar ile simgelenir.

Nar Süsleme workshopunda; kadim inançların kutsal meyvesi Nar’ı beraber süsleyip, yeni seneye güzelliklikleri çoğaltıp bolluk ve bereket enerjisiyle girelim